Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

Powiatowy Konkurs "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości"

7 października br. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się po raz kolejny Powiatowy Konkurs "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie występowali w zespołach trzyosobowych. Gminę Jabłonkę, a tym samym i Powiat Nowotarski reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Podwilku .Zespół tworzyli :Maciej Grzybacz, Magdalena Brauner i Szymon Paluch. Uczniów przygotował mgr Andrzej Kwiecień. Podwilczańscy młodzi historycy swój udział rozpoczęli od mocnego uderzenia, zajmując znakomite 5 miejsce. Godzi się nadmienić, że w konkursie brali udział uczniowie z różnych regionów Polski. Gratulacje!!

Zdjęcia

Uroczystość Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Czytaj więcej...
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Jabłonka rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za ojczyznę w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.Mszę Św. koncelebrowaną odprawili: dziekan, proboszcz parafii Jabłonka - ks. Kazimierz Czepiel, proboszcz parafii Chyżne - o. Andrzej Mikołajczyk oraz proboszcz parafii Jabłonka Bory - ks. Grzegorz Łomzik. Po Eucharystii wierni przeszli w procesji wraz z kompanią honorową oraz pocztami sztandarowymi na cmentarz. Apel Pamięci z okazji Narodowego Święta Niepodległości odczytał starszy chorąży sztabowy Grzegorz Grobarczyk z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Czytaj więcej...

9. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

Czytaj więcej...9 Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich odbył się w dniach 6-7 października br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. W przeglądzie zaprezentowało się 13 grup wytypowanych w eliminacjach powiatowych i gminnych oraz przez ośrodki doradztwa rolniczego i samorządy powiatowe woj. małopolskiego. W niedzielę po prezentacjach konkursowych wystąpił kabaret „Truteń”. Przegląd zakończyło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Czytaj więcej...

Małolipnickie Grzybobranie 2018

Czytaj więcej...Festyn „Małolipnickie grzybobranie” odbył się 5 sierpnia 2018r. na polanie Polenica w Lipnicy Małej. Tradycyjnie już, impreza rozpoczęła się koncertem Orkiestry Dętej z Lipnicy Małej. Festyn oficjalnie otworzył Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak wspólnie z gośćmi i gospodarzami. Wójt pozdrowił serdecznie całą społeczność obecną na festynie i życzył wszystkim wszystkiego dobrego.

Czytaj więcej...

XXVII Orawskie Lato

Czytaj więcej... 

W niedzielę 15 lipca 2018 roku poranek był słoneczny, choć temperatura nie rozpieszczała. Kolejny dzień orawskich uroczystości przyniósł nowe ważne wydarzenia i dostarczył miłych emocji.
O godzinie 15.00 na stadionie sportowym Orkiestra Dęta OSP z Jabłonki zagrała krótki koncert znanych i lubianych melodii. Zaraz po niej na scenie pojawiły się Trombity Haniaczyków, a po nich orawskie muzyki. Tym muzycznym akcentem rozpoczęła się coroczna impreza plenerowa w Jabłonce.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTOJAŃSKIE ZWYKI 2018

Czytaj więcej...W dniu odpustu na św. Jana, tj. 24 czerwca br., w Orawce na boisku sportowym „Za Wodą” odbył się kolejny już festyn pn. „Świętojańskie Zwyki”. Tegoroczny festyn otworzył w imieniu wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka, sekretarz gminy Jabłonka Artur Górka.

Czytaj więcej...

XVII Orawa dzieciom afryki oraz Orawski Dzień Dziecka

Czytaj więcej...3 czerwca, już po raz 17 odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki”. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim wspieraliśmy dzieci z Domu Dzieci Ulicy w Ugandzie. Tego dnia podczas mszy św. w orawskim kościołach swoimi doświadczeniami, pasją i świadectwem dzielili się wolontariusze misyjni. Natomiast w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się festyn Orawa Dzieciom Afryki oraz wspólne świętowanie Orawskiego Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.