Najbliższe Imprezy

Archiwum

Uncategorised

III Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych Orawski Zbyrcok

Czytaj więcej...W Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury 16 i 17 listopada  odbył się III  Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. Jego celem jest popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego na Orawie, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Górnej Orawy, zachowanie „czystości” orawskiego folkloru, specyfiki i różnorodności kultury orawskich górali.

Czytaj więcej...

XXII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie STABAT MATER

XXII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” odbywał się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 26-28 października. Festiwal to czas radosnego spotkania ludzi młodych oraz uwielbienia Boga poprzez śpiew, zabawę i wspólną modlitwę. W tym roku na scenie zaprezentowało się 30 wykonawców (19 solistów i 11 zespołów), których występy oceniała komisja artystyczna w składzie: Tomasz Basiuk – przewodniczący jury, Krzysztof Staszkiewicz, Halina Sięka oraz Mariola Chowaniec.

Czytaj więcej...

XXVI Gminne Dożynki

Czytaj więcej...26 sierpnia br. mieszkańcy gminy Jabłonka świętowali XXVI Gminne Dożynki. Mimo opadów deszczu korowód powozów dożynkowych wyruszył spod urzędu gminy do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Jabłonka.

Czytaj więcej...

Wystawa pt. Ocalić wspomnienia

Czytaj więcej...W sobotę 19 maja 2018r. w holu Orawskiego Centrum Kultury została otwarta wystawa „Ocalić wspomnienia”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kombinat Podhale oraz Wójt Gminy Jabłonka. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Wójt Antoni Karlak oraz prezes stowarzyszenia Andrzej Kiernoziak.

Czytaj więcej...

XXIX Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie

Czytaj więcej...W Jabłonce 3 Maja 2018r. w dniu Święta Narodowe Trzeciego Maja odbyła się Inauguracja Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz XXIX Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie. W kościele Przemienienia Pańskiego w Jabłonce została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny oraz strażaków, sprawowana przez księdza proboszcza Kazimierza Czepiela, dziekana dekanatu orawskiego, księdza Mariana Mieczkowskiego proboszcza parafii katedralnej w Łomży, oraz księdza Stanisława Kozianę. Po mszy św. wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Moniaka oraz pani Magdaleny Dziubek i pana Andrzeja Madeji złożył winiec pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

IV Konkurs Pieśni Patriotycznej

Czytaj więcej...24 kwietnia br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, w roku obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się IV Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Organizatorami konkursu byli Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Senator RP Jan Hamerski oraz Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. W tegorocznej edycji udział wzięło 41 wykonawców, wśród których byli soliści, zespoły oraz chóry. Koncert laureatów IV Konkursu Pieśni Patriotycznej odbędzie się 3 maja w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce podczas Inauguracji Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Kabaret pod Wyrwigroszem

Czytaj więcej...12 maja tj. sobota o godz. 18.00 zapraszamy do Orawskiego Centrum Kultury na występ Kabaretu pod Wyrwigroszem z programem pt. 500+

Trasa "500+"! Przypadek? Absolutnie nie.

Kabaret pod Wyrwigroszem osadził swój program w nowych realiach. Będą Państwo mieli jedyną okazję (rzecz jasna w krzywym zwierciadle) przyjrzeć się temu co jest.

Tutaj każdy kabaretowy wieczór jest inny. Codzienny napływ świeżych, ale trudnych do pojęcia doniesień powoduje, że i program "500+" tworzy się niejako na bieżąco. Niezawodnie pojawią się na scenie  "Kresowiacy", będzie "Kryśka" i... co tylko Państwo sobie życzą!

I pamiętajcie o jednym: spotkanie z Kabaretem pod Wyrwigroszem to absolutna gwarancja śmiesznie spędzonego wieczoru:-)

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w Orawskim Centrum Kultury, tel. 18 26 524 04 wew. 23, kom. 728 954 624

ZAPRASZAMY !!!

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.