Najbliższe Imprezy

Archiwum

Krystian Grzybacz

 Image

 Pochodzi z Podwilka na Orawie. W latach 1988-1992 uczył się w klasie lutniczej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.
 W 1997 r. ukończył studia w klasie lutniczej Antoniego Krupy w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Tam też uzyskał tytuł magistra sztuki w zakresie lutnictwa, przedstawiając wiolonczelę oraz pracę pisemną Wiolonczele Antonia Stradwariego.
 Od 1997 r. jest Członkiem Związku Polskich Artystów Lutników, w latach 2001-2004 był członkiem Komisji Kwalifikacyjnej. W swoim zawodowym dorobku do tej pory wykonał 11 skrzypiec, altówkę, 2 lutnie oraz ponad 100 szt. wiolonczeli.
 Budowa wiolonczel to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim wielka pasja. Do każdego instrumentu podchodzę indywidualnie. Kształt każdej płyty jest opracowywany ręcznie bez używania frezów, jak to ma miejsce w manufakturach i fabrykach. Dlatego też wszystkie instrumenty wychodzące z jego pracowni są niepowtarzalne, mimo że tworzy się je z wykorzystaniem tych samych form. Krystian Grzybacz uczestniczył w wielu konkursach w kraju i zagranicą. Jego największym do tej pory sukcesem było zdobycie III nagrody na konkursie "Eufonia 2001" w Brukseli, kategoria wiolonczel w 2009 roku. Na uwagę zasługuje także zdobycie III miejsca i brązowego medalu na konkursie w Moskwie w 2002 roku.

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.